Twitter Panelime Kimlerin Baktığını Nasıl Görürüm? 2019

TwitterJack Dorsey tarafından, 2006’da kurulan ve şu an devasa bir büyüklüğe ulaşan hepimizin bildiği bir sosyal medya mecrasıdır. Twitter’da ülkemizde yapılan bir araştırmaya göre en çok tartışılan konular; Siyaset ve Spor olmakla birlikte, insanlarımızın %58 i siyası tweetler atmaktadır. Dünyanın genelinde çok daha farklı amaçlar için mesela sosyal sorumluluk projeleri için sıklıkla kullanılırken, güzel ülkemizde genelde siyaset konuşulması tabii ki bizleri üzmekte. Neyse, konumuz da bu değil. Neden bu kadar popüler olduğu ise çok bariz, çünkü istediğiniz kişi veya kurum üstünde kolayca baskı oluşturabilir, en güncel haberleri haber sitelerinden bile önce görselleriyle beraber öğrenebiliriz.

Twitter Profilime Bakanları Görmek

Twitter Profilime Bakanları Görebilir miyim?

Twitter profilime kimler bakmıştwitter profilime kimler girmiş vb. böyle akıyor gidiyor. Günde yüzlerce arama yapılıyor bu konu hakkında. Evet Twitter profilinize kimlerin baktığını görmek herkesin arzusu olabilir ama böyle bir şey mümkün değil. Ne yazık ki değil. “Ya ben gördüm, twitter hesabınla giriyorsun gösteriyor” bilmem ne tarzında düşünenler olacaktır. Evet, Twitter hesabınızı bir güzel o sitelere veriyorsunuz ve sonra hesabım çalındı veya hesabım başkalarını retweet yapıyor, beğeniyor diye yakınıyorsunuz. İnanmayın arkadaşlar inanmayın. Twitter’ın kimseye sunmadığı bir veriyi bir başkası size nasıl gösterebilir? Bu veriyi Twitter paylaşmıyor dolayısıyla kimse de gösteremez. “Ama ben girdim bir sisteme, bazı profiller gösterdi bana o nasıl olacak?” diyenler de oluyordur. Twitter hesabınızla o tarz sitelere girdiğinizde, takipçilerinizi görebilir site ve “random” bir şekilde yani rastgele bir şekilde takipçilerinizden 3-5 hesap gösterebilir. Siz de buna inanırsınız. Güzel tezgah değil mi? aynen öyle!.B

Twitter Profilinize Bakanları Göremezsiniz!

  • Twitter’ın hiç kimseye sunmadığı bir veriyi kimse size gösteremez.
  • Bunu yaptığını iddaa eden sitelere sakın hesabınızla giriş yapın.
  • Bu tarz sitelere inanmayın ve güvenmeyin.
  • Son bakanlar diye takipçi listenizden 3-5 rastgele profil gösterilirse siz de bunu son bakanlar sanmayın.
  • Böyle bir şey mümkün değil ve teknik olarak da mümkün değildir.
  • Twitter’da profilinizi kimin görüntülendiğine dair bir algoritma yoktur.
  • Gizlilik ihlali çerçevesinde Twitter bu bilgiyi paylaşmayacağını defalarca söylemiştir.

Ayrıca, Instagram profilime bakanlar kimler diye merak ediyorsanız, ilgili kelimenin üstüne tıklayarak, konu ile ilgili yayınladığımız yeni yazımıza göz atabilirsiniz.

Umarız yazımız sizler için detaylı ve açıklayıcı olmuştur.

Sevgilerimizle,

Read More
Takipci Hilesi 20 Nisan 2019 0 Comments

Botlar Twitter’da E-Sigaralar Hakkında Tartışmaya Hakim Oluyor

E-sigaralar, halk tarafından nispeten kısa bir süre için yaygın olarak kullanılmasına rağmen, çok sayıda tartışma ve görünüşte sonsuz tartışmalara yol açmıştır. Tütün sigarasının yol açtığı tazmin edilemez zarar ile yapılan karşılaştırmalar, hızlı bir şekilde “en azından sigaradan daha iyi olmalılar” ifadeleriyle doygun hale geldi; halk sağlığı örgütleri merkezi mesajlarına odaklanmaya çalışmak için çabalıyorlar; Nikotin tüketim yönteminiz ne olursa olsun, pes etmek için.

Daha önce doktor ameliyatlarında, halkla iletişim kurmak için gazete reklamlarına, reklam panolarına ve broşürlere güvenmiş olan kuruluşların, şimdi sadece fikirlerini dile getiren kişilerden biri olmayabilecek, farklı kalitede ve bilimsel doğruluğa sahip çevrimiçi içerikten oluşan bir karışıklıkla rekabet etmesi gerekiyor. düşünceler.

San Diego Eyalet Üniversitesi’ndeki (SDSU) araştırmacılar tarafından yapılan yeni bir çalışma, ABD’de e-sigara kullanımı, bunları kullanan insanların türü ve e-sigara algılarını incelemek için Twitter’daki verileri kullanmak için tasarlandı. Ancak, verileri analiz ederken şaşırtıcı bir şeyle karşılaştılar. E-sigaralar ve vaping hakkında kafa karıştırıcı ve mantıksız içerik içeren tuhaf tweetler, sonunda çıkardıkları tweetler botlar tarafından yapılmıştır. Veri setindeki tweetlerin% 70’inin botlar tarafından üretildiğini belirleyerek tweetleri yeniden sınıflandırdılar.

Ming-Hsiang Tsou, “Robotlar, sosyal medya analitikindeki en büyük zorluklar ve problemler. Bazı robotlar içeriklerine ve davranışlarına göre kolayca kaldırılabilir, ancak bazı robotlar tam olarak insana benziyor ve tespit edilmesi daha zor olabilir” dedi. SDSÜ’nün Mobil Çağdaki İnsan Dinamiği Merkezi’nin direktörü ve çalışma üzerine ortak yazar.

Bu, Twitter’ın kontrollü ve sahte hesaplara zarar verme , 70 milyon kişiyi askıya alma ve platformdaki spam ve kötüye kullanımı tespit etmek için yeni önlemler getirme vaadiyle platformun sağlamlığı konusundaki baskıya yanıt vermesiyle geldi . Ancak, aşılama veya genetiği değiştirilmiş gıdalarla ilgili endişeler gibi halk sağlığı konularında bilimsel olarak şüpheli veya saçma olduğu düşünülen bilgilerin yayılmasıyla nasıl başa çıkacaklarını veya planladıklarını daha az net bir şekilde ortaya koyuyorlar.

Read More

Twitter’daki Retweet Olayı Nedir?

Tweeting? Tweet’leniyor? Fark ne? Ve retweetlemenin anlamı ne?

Bir Twitter kullanıcısı olarak bilmeniz gereken bazı terimler var, ancak biraz daha fazla bilgi ve bunları kendiniz kullanarak pratik yaparak, zaman kaybetmeden haberleşeceksiniz.

Twitter’da ‘Retweet’in Anlamı

Bir retweet sadece bir tekrar yayınla başka bir Twitter kullanıcının ait  tweet Kendi takipçileri göstermek için profilinizde. Gibi hashtag’lerle , retweets bir topluluk tarafından yürütülen bir fenomen olan Twitter hizmeti daha iyi yapmak ve insanların daha kolay tartışmaları yaymak için izin yardımcı olur.

Facebook ile aşina iseniz, o zaman arkadaşlarından biri veya beğendikleri genel sayfalardan biri tarafından ilk olarak gönderilen bir yayını yeniden paylaştığınızı görmüş olabilirsiniz. Facebook’un yeniden paylaşılması temel olarak Twitter’ın retweetlemesiyle aynı.

Başka Birinin Tweetini Nasıl Retweetleyebilirsiniz

Retweetleme çok kolaydır. Twitter’da ve tekrar tweet atmada yeni iseniz, Twitter Retweetlerinin Nasıl Yapıldığı ile ilgili ayrıntılı bilgi için kılavuzumuza bakın , ancak genel olarak, yapmanız gereken tek şey, her tweet’in altında görüntülenen çift ok retweet düğmesini aramaktır. tıklayın (masaüstü web kullanıyorsanız) veya dokunun (bir mobil cihaz kullanıyorsanız).

Twitter.com'un ekran görüntüsü.

Profilinize gönderilmeden önce, retweet ile kendi mesajınızı ekleyebilir veya yalnızca boş bırakıp aynen olduğu gibi tekrar tweetleyebilirsiniz. Bu kullanıcının tweet’i otomatik olarak profilinize gömülecek ve onları yeniden tweetlediğinize dair bir bildirim alacaksınız.

Retweetlemenin Faydaları Nelerdir?

Başkasının tweet’ini retweetlerken, aslında onlarla etkileşime geçiyorsun. Binlerce takipçiyle bir tonluk etkileşimde bulunmadıkları ve bildirimleri takip etmekte zorlandıkları sürece, retweetinizi fark edecekler ve sizinle bağlantıya geçmeye karar verebilirler ya da hatta iyiliğini geri verebilirler.

Ayrıca kendi takipçilerinize değerli bilgiler sunuyor ve takip edecek yeni sesler öneriyorsunuz. Retweetleme, iyi bilgiyi hızlı bir şekilde yayan ve işleri viral hale getiren şeydir.

Gerçekten harika bir şeyi tweetlerseniz ve büyük bir etkileyici sizi tweetlemeye karar verirse, takipçileri tweet’inizi görecek ve sizi tweetleyerek veya hatta sizi takip ederek sonuçlandırabilir. Gerçekten paylaşmaya değer bir şey hakkında söz sahibi olmak ve kendi katılımınızı oluşturmak için en iyi yol.

Ne Zaman Retweetlemelisiniz?

Ne zaman yeniden tweet atılacağına ilişkin hiçbir kural yoktur, ancak genel olarak, diğer kişilerin (takipçilerinizin) de görmekten fayda sağlayacağı özellikle ilginç veya kayda değer bir şey olduğunda retweetlemelisiniz. Örneğin, takip ettiğiniz biri , kendi takipçileriniz için de eğlenceli olacağını düşündüğünüz kesinlikle komik olan bir şeyi tweetlerse , onu yeniden tweetlemek için harika bir zaman olurdu. Veya, takipçilerinizin yaptığınız bir konuşmaya izin vermesini istiyorsanız, bu retweet atmak için iyi bir zaman olabilir.

Tweet’leri tweetlemek için kaçının çünkü tweetlemek için başka hiçbir şeyiniz yok. Tweet, sizin için bir şekilde anlamlıysa, elbette, bunu yeniden tweetleyin. Ancak, özet akışınızda görünmüyor, çünkü feed’inizde göründü. Çok fazla tweet atmak Twitter spam’a çok benzeyebilir ve takipçilerin takip edilmemesi veya mevcut takipçilerinizin bazılarının sesini kısma riski vardır.

Twitter kullanıcıları arasında biyografilere “retweetler onay değil” feragatnamesi koyan bir eğilim var. Bazen, retweetler başkalarına retweetleyicinin, tweetleyen orijinal kullanıcıyla aynı fikirde olduğu veya onu desteklediği izlenimini verir, ancak çoğu zaman sadece takipçilerine yalnızca konuşmaları ve tartışılmakta olan konuları takip etmek için retweetlediler.

Unutmayın ki retweetleme sadece eğlenmek, sosyal olmak ve paylaşmaya değer şeyleri paylaşmakla ilgilidir. Deneyin ve sizin için nasıl çalıştığını görün!

Read More

Twitter, Nisan ayındaki Stratejik Planlamaya Yardımcı Olmak Üzere Önemli Olaylar Takvimini Açıkladı

2019 kesinlikle çok hızlı hareket ediyor gibi görünüyor. Twitter bu hafta, Nisan ayını kapsayan en son aylık etkinlik takvimini yayınladı ve kampanyanızın bağlantılarını ve temalı içeriğini planlamaya yardımcı olmak için dikkat edilmesi gereken tüm önemli tarihleri ​​ve etkinlikleri vurguladı.

Twitter’ın platformun son birkaç yıldır piyasaya sürdüğü etkinlik takvimleri, yalnızca farkında olunacak kilit tarihler değil, aynı zamanda seçilen etkinlikler için önceki yıla göre tweet hacmi istatistiklerini de içeren notlar içeriyor. Bu ilave görüşler, her biri için tam olarak hangi tartışma seviyelerinde bekleyebileceğiniz ve stratejik yaklaşımınızı daha da geliştirmenize yardımcı olabilecek ek bağlam sağlar.

Peki, Nisan ayında dikkat edilmesi gereken kilit tarihler nelerdir?

Twitter büyük etkinlik takvimi - Nisan 2019

Twitter’a göre planlanması gereken büyük olaylar :

Buna ek olarak, her biri için önemli bir potansiyele sahip olan Boston Maratonu (15 Nisan), Ulusal Kardeşler Günü (10 Nisan) ve Ulusal Evcil Hayvan Günü (11 Nisan) dahil, göz önünde bulundurulması gereken çok sayıda diğer temalı seçenek bulunmaktadır. -eklentileri. 

Belirtildiği gibi, Twitter’ın aylık etkinlik takvimleri, stratejik planlamanız için harika bir hatırlatma görevi görebilir. Daha da büyük bir başlangıç ​​elde etmek istiyorsanız, Twitter’ın 2019 tam etkinlik takvimini buradan  da indirebilirsiniz . 

Read More

Sosyal Medya

Sosyal medya, Web 2.0’ın kullanıcı hizmetine sunulmasıyla birlikte, tek yönlü bilgi paylaşımından, çift taraflı ve eş zamanlı bilgi paylaşımına ulaşılmasını sağlayan medya sistemidir. Ayrıca sosyal medya; kişilerin internet üzerinde birbirleriyle yaptığı diyaloglar ve paylaşımların bütünüdür. Sosyal ağlar, insanların birbiriyle içerik ve bilgi paylaşmasını sağlayan internet siteleri ve uygulamalar sayesinde, herkes aradığı, ilgilendiği içeriklere ulaşabilmektedır. Küçük gruplar arasında gerçekleşen diyaloglar ve paylaşımlar giderek, kullanıcı bazlı içerik (İngilizce: UGC-User Generated Content) üretimini giderek arttırmakta, amatör içerikleri dijital dünyada birer değere dönüştürmektedir.

Zaman ve mekân sınırlaması olmadan (mobil tabanlı), paylaşımın, tartışmanın esas olduğu bir insanî iletişim şeklidir. Sosyal medya platformlarında insanlarla buluşur ve iletişimde bulunursunuz. İnsanlara yardım eder, yardım alır, sorularına cevap verir ve kendi sorularınızı sorarsınız. Bu bakımdan sosyal medya resmi olmayan eğitim yollarından da bir tanesidir.

Teknoloji, telekomünikasyon, sosyal iletişimin kelimeler, görseller, ses dosyaları yolu ile sağlandığı bir yapıya sahiptir. İnsanlar hikâyelerini ve tecrübelerini bu bağlamda paylaştığı bir çerçeveye de sahiptir.

Sosyal medya aynı zamanda “Kullanıcıların Ürettiği İçerik” ve “Müşterilerin Ürettiği Medya” kavramlarını da ortaya çıkarmış, bu yapısıyla da ticari plandaki anlamını kazanmıştır.

Ama Andreas Kaplan ve Michael Haenlein’in 2010’daki tespitine göre Sosyal Medya; “Web 2.0 üzerinde ideolojik ve teknolojik içeriklerin, yapılanmaların kullanıcı merkezli bir şekilde üretilmesine ve geliştirilmesine izin veren internet tabanlı uygulamaların bütününe” denilmekte.

Günümüzde en yayın olarak kullanılan sosyal medya uygulamaların başında twitter, instagram, facebook gelmektedir.

Read More
Takipci Hilesi 12 Şubat 2019 0 Comments