Instagram’ın yeni özelliği sayesinde çalınan hesaplar kurtarılabilecek

Kullanıcılar genellikle hacklenen hesaplarına tekrar erişim sağlayamıyordu

Instagram, kullanıcı hesaplarının çalınmasını engellemek için yeni bir özellik geliştiriyor.

 

Artan sayıda Instagram kullanıcısı, hesabının ele geçirildiğini ve şifresinin değiştirildiğini bildiriyor. Kullanıcının hesaba erişmesini engelleyen bu gibi durumlarla başa çıkmak neredeyse imkansız.

 

Şirketin piyasaya sürdüğü yeni özellik, bu gibi durumlarda hesabın geri alınmasına olanak tanıyor.

 

 

 

Instagram’ın yeni özelliği sayesinde çalınan hesaplar kurtarılabilecek

Kullanıcılar genellikle hacklenen hesaplarına tekrar erişim sağlayamıyordu

 

Andrew Griffin Salı 18 Haziran 2019 13:00

 

 

Instagram’ın dünya çapında yaklaşık bir milyar kullanıcısı var / Fotoğraf: The Independent

 

Instagram, kullanıcı hesaplarının çalınmasını engellemek için yeni bir özellik geliştiriyor.

 

Artan sayıda Instagram kullanıcısı, hesabının ele geçirildiğini ve şifresinin değiştirildiğini bildiriyor. Kullanıcının hesaba erişmesini engelleyen bu gibi durumlarla başa çıkmak neredeyse imkansız.

 

Şirketin piyasaya sürdüğü yeni özellik, bu gibi durumlarda hesabın geri alınmasına olanak tanıyor.

Gelen geri bildirimler doğrultusunda bu özelliği geliştirdiğini belirten Instagram, hacklenme durumunun (ve hatta kullanıcının yaptığı değişikliklerin) hemen ardından hesap üzerinde hak talep edilmesini engelleyerek profilleri koruyacağını belirtti.

 

Şirket, çoğu hesabın (kullanıcı veya hackerler tarafından) yapılan değişikliklerin ardından çalındığını fark ettiğini, bu nedenle yapılan değişikliklerin ardından “bir süre” hesap üzerinde hak talep edilmesini engelleyeceğini belirtti.

 

Android kullanıcılarının şu anda yararlanabildiği özellik, önümüzdeki günlerde Apple iOS kullanıcılarının erişimine de sunulacak.

 

Instagram, kullanıcıların destek ekibiyle iletişime geçmeden profillerini uygulama üzerinden kurtarmasını amaçladığını belirtti.

 

Fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram bir milyardan fazla aktif kullanıcıya sahip.

Read More
Takipci Hilesi 18 Haziran 2019 15 Comments

Instagram’ın Video Scrubbing Seçeneğini Test Etme

İyi haber, Instagram hayranları için. Hazır olun.

Sosyal medya koduna göre korsan Jane Manchun Wong :

Embedded video

Jane Manchun Wong@wongmjane

Instagram is testing video seekbar19612:21 AM – Mar 28, 201962 people are talking about thisTwitter Ads info and privacy

En çok istenen özelliklerden biri olan Instagram, belirli anları bulmanıza olanak tanıyan yayınlanan videolar arasında arama yapmak için yeni bir yol eklemek istiyor.

Tabii ki, çoğu platform zaten bu işlevselliği sağlar – IGTV videolarında Instagram’da olduğu gibi – ancak bu yeni araç yüklenen içerik içinde önemli noktaları bulmayı kolaylaştıracak. Instagram videoları sadece 60 saniye uzunluğunda olabileceği düşünüldüğünde büyük bir anlaşma gibi görünmeyebilir , ancak büyük olasılıkla önemli bir kullanım görecek faydalı bir ek olacaktır. Tabii ki, aslında dışarı yuvarlandı.

Instagram, içerik denetimleri ve seçenekleriyle ilgili sıkı bir tasavvur etti – örneğin bir profilden yalnızca bir Instagram gönderisi görüntüleyebilir (örneğin, bir profildeki her yazıyı kaydırarak), başlıklarınıza herhangi bir bağlantı ekleyemezsiniz. Platform genişledikçe, kullanıcı talebini karşılamak için ek işlevsellikler eklemek istiyor.

Instagram’dan ne zaman çıkacağına veya bunun yayınlanacağına dair hiçbir kelime yok, ancak şu anda arka tarafta olduğu göz önüne alındığında, düzgün bir şekilde yayılmaya başlaması muhtemel. 

Read More
Takipci Hilesi 15 Nisan 2019 6 Comments

Tepkiler gelince Instagramın Yeni Özelliği Geri Çekildi

Instagram sık sık yeni güncellemelerle birlikte, yeni özellikleri bünyesine katıyor. Bazı işlevler kullanıcılar tarafından beğenilip popüler bir şekilde kullanılırken, bazılarıysa yoğun tepki topluyor. Geçtiğimiz saatlerde kullanıma sunulan yeni bir özellik, pek çok platform üzerinden yoğun tepki toplayınca, Instagram yeni özelliğini geri çekme kararı aldı.

Instagram canlı yayınları daha işlevsel hale getiriyor!

Instagram canlı yayınları daha işlevsel hale getiriyor!’u özellik sayesinde, takip ettiklerinize canlı yayında anlık soru iletebileceksiniz. Tıpkı hikayelerde olduğu gibi.Instagram yeni özelliğini kullanımdan kaldırdı!

Yeni özellik, bugün dünya genelinde kullanılabilir hale geldi. ‘Gönderilerde gezinmenin yeni bir yoluyla tanış’ sloganıyla kullanıma sunulan özellik, aslında hikayeler menüsünden esinleniyor. Gönderiler arası gezinme için aşağı kaydırmak yerine, tıklama ile gezinti sistemini sunan Instagram, kısa süre sonra sunduğu özelliği kullanımdan kaldırdı.

Instagram yeni özelliğini

Bazı kullanıcılar öğle saatlerinde karşılaştığı bu ekran sonrası Twitter ve farklı platformlar üzerinden şikayetlerini dile getirdi. Duruma kayıtsız kalmayan Instagram, birkaç saatlik sürenin ardından bu özelliği kullanımdan kaldırdı. Bu tepki furyası sırasında bazı büyük markalar da konuya dahil oldu.

Aslına bakarsanız bu olay Instagram’ın küçük çaplı bir test çalışmasından ibaret. Bu özelliği sınırlı sayıda hesapta test etmek isteyen Instagram, kazayla dünyanın dört bir yanına yeni özelliği getirmiş gibi görünüyor.

Matt Navarra@MattNavarra · 27 Ara 2018

Instagram’s NEW tap-to-view post feed…87%HATE IT ?13%LOVE IT ?14.317 oy•Kesin sonuçlar

Adam Mosseri@mosseri

That was supposed to be a very small test that went broad by accident. Should be fixed now. If you’re still seeing it simply restart the app. Happy holidays!

“Bu olayın aslında küçük bir test olması gerekiyordu. Kazayla birçok hesapta aktif oldu. Şu sıralar düzelmiş olması gerekiyor. Eğer halen uygulama eski haline dönmediyse, uygulamayı yeniden başlatın. İyi tatiller.”

Instagram daha önce yaptığı temel değişiklikle birlikte, kullanıcıları dikeykullanımdan yatay kullanıma yönlendirmeye çalışmıştı. Ancak, uzun süredir dikey kullanıma alışmış kullanıcılar için bu durumu kabullenmek güç ve katlanılmaz olmuştu. Birçok kişi Instagram hesabını silmeye, uygulamayı kaldırmaya karar verdiklerini de bu süre içinde açıklamıştı.

Read More