Hikayelere Grup Sohbet Özelliği Geliyor

Hikayelere Grup Sohbet Özelliği Geliyor

Instagram geçtiğimiz yıllarda Snapchat’in “Story” özelliğini kendi bünyesine taşımıştı. Başlarda Facebook’un ve Instagram’ın bu tutumu birçok kişi tarafından eleştirilse de Instagram’ın hikayeler özelliği kullanıcılar tarafından çok sevildi. Hatta öyle ki Instagram kullanıcıları artık post paylaşmak yerine hikaye paylaşmayı tercih ediyor. Böyle olunca da Instagram, hikayelere sürekli bir yenilik getirmeye çalışıyor. En son “Hikayelere Şarkı Sözü Ekleme” özelliğini getiren Instagram bu defa da “Grup Sohbet Özelliği” getiriyor.

Sohbete Katıl Çıkartması
Instagram’da hikaye paylaştığınızda birçok aksiyon yapabiliyorsunuz. Örneğin hashtag ekleyebiliyorsunuz. Yerinizi bildirebiliyorsunuz. Çeşitli emoji ve görsel çıkartmalarla hikayenizi görsel açıdan zenginleştirebiliyorsunuz. Ayrıca GIF, fırçalar, saat, sıcaklık değeri, şarkı sözü vs. olmak üzere Instagram hikayelerde kullanabileceğiniz birçok çıkartma var. Bunlara şimdi de “Sohbete Katıl” çıkartması geliyor.
“Sohbete Katıl” çıkartması, takipçilerle sohbet başlatmayı ve grup sohbeti ortamını mümkün kılıyor. Eğer herhangi bir Instagram kullanıcısı paylaştığı hikayeye bu çıkartmayı eklerse, hikayeyi gören ya da izleyen takipçiler, bu çıkartmaya tıklayarak sohbete katılma isteği gönderebilecek. “Sohbete Katıl” çıkartmasıyla hikayeyi paylaşan kişi ise gruba kimlerin katılacağını seçme fırsatına sahip olacak. Markaların bu özelliği nasıl kullanacağı ise merak konusu. Bu arada “Sohbete Katıl” özelliği henüz tüm kullanıcılara açılmadı. Bugün itibari ile çoğu Instagram kullanıcısında bu özelliği görebilmek mümkün.

Read More
Takipci Hilesi 4 Temmuz 2019 0 Comments